Αρχική / e-twinning / eTwinning project – Το δέντρο των ευχών μας ολοκληρώθηκε

eTwinning project – Το δέντρο των ευχών μας ολοκληρώθηκε

Το eTwinning project με τίτλο Our tree of wishes που ανέλαβαν να υλοποιήσουν τα δύο τμήματα της Δ’ τάξης του σχολείου μας μαζί με τις εκπαιδευτικούς των Αγγλικών πλησιάζει προς το τέλος του.

Οι μαθητές ετοίμασαν τις κάρτες με τις ευχές τους στα Ελληνικά και στα Αγγλικά, τις στόλισαν και τις κρέμασαν στο δέντρο των ευχών που δημιούργησαν με την εκπαιδευτικό των Εικαστικών. Επίσης έγραψαν ένα γράμμα με ευχές για όλους και διάβασαν τα γράμματα των άλλων σχολείων.

Ιδιαίτερο ενδιαφέρον είχε η διαδικτυακή συνάντηση που πραγματοποιήθηκε με δύο σχολεία συνεργάτες του project, ένα από την Ιταλία και ένα από την Τουρκία.

Μόλις ολοκληρωθούν όλα τα δέντρα των ευχών όλων των σχολείων που συμμετέχουν στο έργο, θα γίνει διαγωνισμός και θα ανακηρυχθεί το πιο δημοφιλές δέντρο του project.

Δείτε ένα video με την πορεία του project