Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Εκπαιδευτικό Ενημερωτικό Πρόγραμμα Παρουσίασης του Τρίαθλου

Εκπαιδευτικό Ενημερωτικό Πρόγραμμα Παρουσίασης του Τρίαθλου

Τη Δευτέρα 22 Απριλίου πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας το εκπαιδευτικό ενημερωτικό πρόγραμμα παρουσίασης του Τρίαθλου, το οποίο παρακολούθησαν μαθητές/τριες των Δ΄, Ε΄ & Στ΄ τάξεων.
Το Τρίαθλο περιλαμβάνει τα αθλήματα της κολύμβησης, ποδηλασίας και τρεξίματος σε συνεχόμενη ροή και αποτελεί ένα από τα ταχύτερα αναπτυσσόμενα αθλήματα.
Την παρουσίαση των αθλημάτων του Τριάθλου και την ενημέρωση των παιδιών έκανε ο Ομοσπονδιακός Προπονητής και διακριθέντας αθλητής του Τρίαθλου κ. Αλέξης Οικονόμου, τον οποίο ευχαριστούμε για την πραγματοποίηση αυτής της τόσο σημαντικής δράσης!

Δείτε επίσης

Άσκηση Σεισμικής Ετοιμότητας

Την Πέμπτη 18 Απριλίου πραγματοποιήθηκε η 2η Άσκηση Σεισμικής Ετοιμότητας και η εφαρμογή του Σχεδίου …