Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Πασχαλινές Δημιουργίες στο Σχολείο μας!

Πασχαλινές Δημιουργίες στο Σχολείο μας!

Την Πέμπτη 25 Απριλίου το σχολείο μας επισκέφτηκαν φοιτητές/τριες του Τμήματος Μαγειρικής, της 1ης Σχολής Ανώτερης Επαγγελματικής Κατάρτισης Ηρακλείου με τον εποπτεύοντα καθηγητή τους κ. Σταυρακάκη Ιωάννη, οι οποίοι έβαψαν πασχαλινά αυγά με οικολογικό τρόπο και στη συνέχεια έπλασαν και έψησαν τσουρεκάκια μαζί με τα παιδιά της Γ΄ & Δ΄ τάξης. Τη μέρα αυτή το σχολείο μας γέμισε με πασχαλινές μυρωδιές και γεύσεις από τις δημιουργίες των παιδιών!

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον κ. Σταυρακάκη και όλους/ες τους/τις φοιτητές/τριες του Τμήματος Μαγειρικής για αυτή την τόσο όμορφη εμπειρία που πρόσφεραν στα παιδιά του σχολείου μας!

Δείτε επίσης

Άσκηση Σεισμικής Ετοιμότητας

Την Πέμπτη 18 Απριλίου πραγματοποιήθηκε η 2η Άσκηση Σεισμικής Ετοιμότητας και η εφαρμογή του Σχεδίου …