Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Υποστήριξη στους πλημμυροπαθείς μαθητές της Θεσσαλίας

Υποστήριξη στους πλημμυροπαθείς μαθητές της Θεσσαλίας

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στο πλαίσιο της δράσης υποστήριξης των πλημμυροπαθών μαθητών/τριών της Θεσσαλίας, το σχολείο μας έστειλε οικονομική βοήθεια σε τέσσερα σχολεία. Επιμερίζοντας το χρηματικό ποσό που συγκεντρώθηκε, οικονομική βοήθεια έλαβαν τα σχολεία Κυψέλης, Κοσκινά, Μαραθέα και Μεγάλων Καλυβίων. Πρόθεσή μας να καλύψουν μέρος των αναγκών των μαθητών/τριών σε είδη πρώτης ανάγκης και μαθητικό εξοπλισμό.

Ως Διευθυντής του σχολείου θα ήθελα να ευχαριστήσω τα παιδιά, τους γονείς και τους/τις εκπαιδευτικούς, που μέσω της ενσυναίσθησης πραγματοποίησαν αυτή την έμπρακτη δράση κοινωνικής αλληλεγγύης προς στους συνανθρώπους μας.

Δείτε επίσης

Τα παιδιά συνεχίζουν να φυτεύουν!

Τα παιδιά των τμημάτων Α2 & Β1, μαζί με τους/τις εκπαιδευτικούς τους, συνέχισαν να φυτεύουν …