Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Βράβευση στο Διαγωνισμό Παιχνίδι και Μαθηματικά

Βράβευση στο Διαγωνισμό Παιχνίδι και Μαθηματικά

Την Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018 και ώρα 11:00 στο Νέο Αμφιθέατρο “Μάρκος Καραναστάσης” (Κ28) των ΤΕΙ Κρήτης θα πραγματοποιηθεί η βράβευση των μαθητών Ε’ και ΣΤ’ Δημοτικού του σχολικού έτους 2017-2018 που συμμετείχαν στον 12ο Μαθητικό Διαγωνισμό “Παιχνίδι και Μαθηματικά” του περιοδικού “Ο μικρός Ευκλείδης” που διοργάνωσε η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία. Ο διαγωνισμός διεξήχθη στις 9 Μαρτίου 2018.

Συγχαρητήρια για τη διάκριση στους μαθητές μας Γιαννιδάκη Γιώργο, Τσιγκένη Μάριο και Χελιδόνη Νικόλα που πηγαίνουν φέτος ΣΤ’ τάξη, καθώς και στις μαθήτριες Μακρή Ιωάννα και Χριστοδουλάκη Σοφία, που φοιτούν πλέον στο Γυμνάσιο.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά για την επιτυχία τους!

Δείτε επίσης

Τα πρωτάκια μας φυτεύουν!

Την Παρασκευή 12 Απριλίου τα πρωτάκια του Α1 τμήματος, με τις εκπαιδευτικούς κ. Μουρτζάκη Μαρία …