Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Παρουσίαση του αθλήματος της χειροσφαίρισης

Παρουσίαση του αθλήματος της χειροσφαίρισης

Τη Δευτέρα 15 Απριλίου τα παιδιά της Ε΄ & Στ΄ τάξης είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά το άθλημα της χειροσφαίρισης – Handball, υπό την καθοδήγηση του προπονητή και Τεχνικού Σύμβουλου της Ομοσπονδίας Χειροσφαίρισης Ελλάδος κ. Ποτουρίδη Παύλου. Οι μαθητές/τριες ενημερώθηκαν για τους κανόνες του αθλήματος, χωρίστηκαν σε ομάδες και συμμετείχαν ενεργά σε αυτή την όμορφη αθλητική δράση!

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τον γυμναστή του σχολείου μας κ. Παπαδάκη Γιάννη, για τη διοργάνωση αυτής τη δράσης, καθώς και τον προπονητή κ. Ποτουρίδη Παύλο για την παρουσίαση αυτής της τόσο σημαντικής αθλητικής δράσης!

Δείτε επίσης

Τα παιδιά συνεχίζουν να φυτεύουν!

Τα παιδιά των τμημάτων Α2 & Β1, μαζί με τους/τις εκπαιδευτικούς τους, συνέχισαν να φυτεύουν …