Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Θεατρική παράσταση «Ο Θησέας και ο Μινώταυρος»

Θεατρική παράσταση «Ο Θησέας και ο Μινώταυρος»

Τη θεατρική παράσταση «Ο Θησέας και ο Μινώταυρος», παρακολούθησαν τα παιδιά τεσσάρων τμημάτων του σχολείου μας, την Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου στο Συνεδριακό Κέντρο Ηρακλείου. Τα παιδιά απόλαυσαν την ιδιαίτερα φροντισμένη θεατρική παράσταση της Κάρμεν Ρουγγέρη, η οποία προσεγγίζει τη μυθολογία μέσα από θεατρικά δρώμενα. Ευχαριστούμε τις εκπαιδευτικούς των τμημάτων: κ. Μουρτζάκη Μαρία, κ. Αρακαδάκη Μαρία, κ. Κατριαδάκη Έλενα, κ. Παναγιωτάκη Τόνια, κ. Πέτσα Κατερίνα και τη σχολική μας νοσηλεύτρια κ. Τσεργούλα Εύα, οι οποίες συνόδευαν τα παιδιά στο θέατρο. Ευχή μας την επόμενη φορά να κληρωθούν όλα τα τμήματα του σχολείου μας!

Δείτε επίσης

Τα παιδιά συνεχίζουν να φυτεύουν!

Τα παιδιά των τμημάτων Α2 & Β1, μαζί με τους/τις εκπαιδευτικούς τους, συνέχισαν να φυτεύουν …