Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Σχολική εορτή 28ης Οκτωβρίου

Σχολική εορτή 28ης Οκτωβρίου

Σήμερα Παρασκευή πραγματοποιήθηκε η σχολική εορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Δ1 & Δ2 τμήματος του σχολείου μας, υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών κας Χρονάκη Ράνιας και κας Κατριαδάκη Έλενας, αλλά και των εκπαιδευτικών ειδικοτήτων κας Τσόκα Γιώτας, κας Παπανικολοπούλου Ελεάννας, κ. Σίμου Ηλία και κ. Κούτσικου Γιώργου, μας παρουσίασαν τα τόσο σημαντικά ιστορικά γεγονότα της περιόδου αυτής. Τα παιδιά μας έδειξαν τον δρόμο του αγώνα αλλά και αυτόν της ειρήνης.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια και την παρουσία τους! Τη γιορτή μας παρακολούθησαν και οι γονείς των μαθητών/τριών μας, γεγονός που μας χαροποίησε πάρα πολύ!

Δείτε επίσης

Τα παιδιά συνεχίζουν να φυτεύουν!

Τα παιδιά των τμημάτων Α2 & Β1, μαζί με τους/τις εκπαιδευτικούς τους, συνέχισαν να φυτεύουν …