Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Σχολική Εορτή 25ης Μαρτίου

Σχολική Εορτή 25ης Μαρτίου

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε η σχολική εορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821. Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄ τάξης, με τις εκπαιδευτικούς κ. Αρακαδάκη Μαρία, κ. Πευκιανάκη Άννα, κ. Μαργαριτάκη Κλειώ, παρουσίασαν τα σημαντικά ιστορικά γεγονότα της περιόδου αυτής, καθώς και τους ήρωες και τις ηρωίδες της Ελληνικής Επανάστασης, μέσα από μία πολύ όμορφη και άρτια θεατρική παράσταση. Την παράσταση παρακολούθησαν και γονείς των μαθητών/τριών μας, γεγονός που μας χαροποίησε πάρα πολύ!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια και τον κόπο που κατέβαλαν! Επίσης, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την εκπαιδευτικό φυσικής αγωγής κ. Σαλονικίδου Αναστασία, τον εκπαιδευτικό του τμήματος ένταξης κ. Καραμιχάλη Σάββα, την εκπαιδευτικό αγγλικής γλώσσας κ. Πέτσα Κατερίνα, καθώς και τη σχολική μας νοσηλεύτρια κ. Τσεργούλα Εύα, για την υποστήριξή τους, ως προς την πραγμάτωση αυτής της θεατρικής παράστασης.

Δείτε επίσης

Τα πρωτάκια μας φυτεύουν!

Την Παρασκευή 12 Απριλίου τα πρωτάκια του Α1 τμήματος, με τις εκπαιδευτικούς κ. Μουρτζάκη Μαρία …