Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Πραγματοποίηση Εκπαιδευτικού Προγράμματος «Ασφάλειά μου, Δικαίωμά μου» από την Α΄ Τ.Ο.Μ.Υ. Ηρακλείου

Την Τετάρτη 22 και την Πέμπτη 23 Νοεμβρίου οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Ασφάλειά μου, Δικαίωμά μου», το οποίο πραγματοποιήθηκε υπό την αιγίδα της Α΄ Τ.Ο.Μ.Υ. Ηρακλείου. Η Κοινωνική Λειτουργός κ. Πατεράκη Χριστίνα και η Επισκέπτρια Υγείας κ. Ρυσσάκη Νεκταρία, φρόντισαν με εύστοχες ερωτήσεις, άμεση επικοινωνία, προβολή διαφανειών, πρόκληση συζήτησης και κυρίως με διάθεση να ακούσουν και να επικοινωνήσουν με τα παιδιά και να μας υπενθυμίσουν ότι η ασφάλειά μας, είναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ μας! Τα παιδιά μίλησαν, άκουσαν, έμαθαν, προβληματίστηκαν, αντάλλαξαν απόψεις και εμπειρίες για την προστασία και την ασφάλειά τους… Ευχαριστούμε τις υπεύθυνες της Α΄ Τ.Ο.Μ.Υ. Ηρακλείου για την πραγματοποίησης αυτής της δράσης, καθώς και για την εξαιρετική παρουσία τους!

Δείτε επίσης

Τα παιδιά συνεχίζουν να φυτεύουν!

Τα παιδιά των τμημάτων Α2 & Β1, μαζί με τους/τις εκπαιδευτικούς τους, συνέχισαν να φυτεύουν …