Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Παρουσία Αθλητών στο σχολείο μας

Παρουσία Αθλητών στο σχολείο μας

Την Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου το σχολείο μας είχε τη χαρά και την τιμή να φιλοξενήσει δύο σπουδαίους αθλητές, οι οποίοι κατέχουν το Ρεκόρ Guinness για τις περισσότερες διαδοχικές δίδυμες κάμψεις (tandem push ups), τον κ. Κοτσιμπό Γεώργιο και τον κ. Δέρβα Απόστολο. Οι αθλητές συνομίλησαν με τα παιδιά της Δ, Ε΄ & Στ΄ τάξης, για το πώς μέσα από ένα υγιεινό τρόπο ζωής και διατροφής και βάζοντας υψηλούς στόχους στη ζωή τους μπορούν πραγματικά να πετύχουν όλα όσα ονειρεύονται… Ακολούθως, έδωσαν πληροφορίες στα παιδιά για τους ίδιους, την προετοιμασία που έκαναν για να πετύχουν το ρεκόρ και τα αγαπημένα τους αθλήματα. Στη συνέχεια, δοκίμασαν μαζί την άσκηση (δίδυμες κάμψεις / tandem push ups) στην οποία έχουν ήδη πετύχει δύο ρεκόρ. Ευχαριστούμε πολύ τους αθλητές για την αποδοχή της πρόσκλησης μας και της παρουσίας τους στο σχολείο μας!

Σχετικές πληροφορίες στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://kriti360.gr/kriti-egrapsan-istoria-sta-rekor-gkines-kai-pigan-se-scholeio-apotheothikan-o-giorgos-kai-o-apostolos-pics-video/?fbclid=IwAR1dnYseIwv0pCAgDAm6zMbDwyE2mv56OkthuPLAWFFlW26HBBUyzZAyxeE

Δείτε επίσης

Τα παιδιά συνεχίζουν να φυτεύουν!

Τα παιδιά των τμημάτων Α2 & Β1, μαζί με τους/τις εκπαιδευτικούς τους, συνέχισαν να φυτεύουν …