Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Κολατσιό στο Δ1 τμήμα

Κολατσιό στο Δ1 τμήμα

Το πρωί της Πέμπτης 2 Νοεμβρίου, οι μαθητές/τριες του Δ1 τμήματος πραγματοποίησαν την καθιερωμένη μηνιαία δράση τους «Κολατσιό στην τάξη», καλωσορίζοντας έτσι τον ερχομό του Νοέμβρη. Μία δράση κατά την οποία τα παιδιά φέρνουν από το σπίτι τους αυτό που θέλουν να μοιραστούν με τους συμμαθητές και τις συμμαθήτριες τους, ώστε να κάνουν το κολατσιό τους σαν μία μεγάλη οικογένεια! Ένας υπέροχος τρόπος για να διδαχθεί η συνεργασία ανάμεσα στα παιδιά! Συγχαρητήρια στα παιδιά, στην εκπαιδευτικό του τμήματος κ. Κατριαδάκη Έλενα και στους εκπαιδευτικούς κ. Καραμιχάλη Σάββα & κ. Σίμο Ηλία που υποστήριξαν τη δράση! Περιμένουμε με ανυπομονησία το καλωσόρισμα του Δεκέμβρη που θα είναι πιο γιορτινό!

Δείτε επίσης

Τα παιδιά συνεχίζουν να φυτεύουν!

Τα παιδιά των τμημάτων Α2 & Β1, μαζί με τους/τις εκπαιδευτικούς τους, συνέχισαν να φυτεύουν …