Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Ευρωπαϊκό Χριστουγεννιάτικο Δέντρο

Ευρωπαϊκό Χριστουγεννιάτικο Δέντρο

Το Χριστουγεννιάτικο δέντρο που στολίζει φέτος την είσοδο του σχολείου μας είναι διαφορετικό από άλλες χρονιές κι αυτό γιατί πρόκειται για ένα Ευρωπαϊκό Χριστουγεννιάτικο Δέντρο. Τα στολίδια του έχουν ταξιδέψει από πολύ μακριά και έφτασαν στο σχολείο μας με το ταχυδρομείο από διάφορες χώρες της Ευρώπης! Μαθητές, μαθήτριες και εκπαιδευτικοί από την Αυστρία, τη Γαλλία, την Ισπανία, τη Ρουμανία, την Ιταλία, την Πορτογαλία, την Ουγγαρία, την Αγγλία, τη Γερμανία, την Τσεχία, την Κροατία, τη Λιθουανία, αλλά και την Ελλάδα έφτιαξαν με όρεξη και μεράκι στολίδια αντιπροσωπευτικά της κάθε χώρας και τους ευχαριστούμε πολύ, γιατί μαζί τους ταξιδέψαμε λίγο κι εμείς! Ελπίζουμε να χάρηκαν κι αυτοί με τη σειρά τους με τα δικά μας στολίδια!

Ευχόμαστε καλά Χριστούγεννα σε όλο τον κόσμο με υγεία, αγάπη και ειρήνη για όλα τα παιδιά! Το πολύ ενδιαφέρον και διασκεδαστικό πρόγραμμα “Ανταλλαγή χριστουγεννιάτικων στολιδιών” (The European Christmas Tree Decoration Exchange) έφτασε στο τέλος του! Και του χρόνου!

Δείτε επίσης

Τα παιδιά συνεχίζουν να φυτεύουν!

Τα παιδιά των τμημάτων Α2 & Β1, μαζί με τους/τις εκπαιδευτικούς τους, συνέχισαν να φυτεύουν …