Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Εκπαιδευτική Επίσκεψη της Β΄ τάξης στο Παγκρήτιο Στάδιο Ηρακλείου

Εκπαιδευτική Επίσκεψη της Β΄ τάξης στο Παγκρήτιο Στάδιο Ηρακλείου

Το Παγκρήτιο Στάδιο Ηρακλείου επισκέφτηκαν την Τρίτη 5 Δεκεμβρίου οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄ τάξης με τις εκπαιδευτικούς κ. Ρογδάκη Μαίρη και κ. Μαθιουδάκη Μαρία. Τα παιδιά συμμετείχαν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Αθλητική Εκδρομή», όπου με την καθοδήγηση εξειδικευμένων γυμναστών, χωρίστηκαν σε ομάδες και συμμετείχαν κυκλικά σε διαγνωστικά αθλήματα στίβου, αγώνες ταχύτητας, άλμα σε μήκος, ρίψη μπάλας, άλμα σε ύψος, σκυταλοδρομία, ξιφασκία, τοξοβολία, σουτ ακριβείας ποδοσφαίρου, σουτ ακριβείας μπάσκετ, Targeting με στεφάνια και τεστ γνώσεων αθλητισμού. Σίγουρα ένας ευχάριστος και εποικοδομητικός τρόπος προσέγγισης των παιδιών του σχολείου μας, με τον αθλητισμό!

Δείτε επίσης

Τα παιδιά συνεχίζουν να φυτεύουν!

Τα παιδιά των τμημάτων Α2 & Β1, μαζί με τους/τις εκπαιδευτικούς τους, συνέχισαν να φυτεύουν …