Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Εκπαιδευτική Επίσκεψη της Στ΄ τάξης στο κέντρο πολιτισμού KARRONES

Εκπαιδευτική Επίσκεψη της Στ΄ τάξης στο κέντρο πολιτισμού KARRONES

Την Τρίτη 5 Δεκεμβρίου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ΄ τάξης, με τους εκπαιδευτικούς κ. Κεφαλούκο Λάμπρο, κ. Ρώσση Βασιλίνα, κ. Παπαδάκη Σοφία και κ. Καραμιχάλη Σάββα, επισκέφτηκαν το κέντρο πολιτισμού KARRONES, όπου παρακολούθησαν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο «Γινόμαστε φίλοι με τον κόσμο».

Πόσες είναι οι χώρες του κόσμου; Ποια είναι η μεγαλύτερη χώρα του κόσμου σε πληθυσμό; Τι σχέση έχει ένα σάντουιτς με την ατμόσφαιρα της Γης; Τα παιδιά ποιας χώρας ξυπνάνε πρώτα για το σχολείο; Μήπως τελικά μπορούμε να ταξιδέψουμε πίσω στον χρόνο, αλλάζοντας απλά…ημισφαίριο; Τι έκανε το γενναιότερο αγόρι στον κόσμο και τι κάνει καθημερινά το γενναιότερο κορίτσι στον κόσμο; Αυτά κι άλλα πολλά μάθαμε από τον κύριο Περικλή, διασκεδάσαμε γνωρίζοντας τον κόσμο και φυσικά, χορτάσαμε παιχνίδι στο πάρκο του Ευκάλυπτου!

Ευχαριστούμε πολύ KARRONES!

Δείτε επίσης

Τα παιδιά συνεχίζουν να φυτεύουν!

Τα παιδιά των τμημάτων Α2 & Β1, μαζί με τους/τις εκπαιδευτικούς τους, συνέχισαν να φυτεύουν …