Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Εκπαιδευτική Επίσκεψη της Α΄ τάξης στο Παγκρήτιο Στάδιο Ηρακλείου

Εκπαιδευτική Επίσκεψη της Α΄ τάξης στο Παγκρήτιο Στάδιο Ηρακλείου

Το Παγκρήτιο Στάδιο Ηρακλείου επισκέφτηκαν την Τρίτη 20 Φεβρουαρίου οι μικροί μαθητές και μαθήτριες της Α΄ τάξης του σχολείου μας. Τα παιδιά, με τη συνδρομή των εκπαιδευτικών κ. Μουρτζάκη Μαρίας, κ. Φιλιππάκη Άννας, κ. Τσαγκαράκη Αρχοντίας, κ. Φιλιππάκη Μαριαρένας, κ. Καραμιχάλη Σάββα και την καθοδήγηση εξειδικευμένων γυμναστών, συμμετείχαν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Αθλητική Εκδρομή». Χωρίστηκαν σε μικρές ομάδες και συμμετείχαν κυκλικά σε αθλήματα στίβου, αγώνες ταχύτητας, άλμα σε μήκος, ρίψη μπάλας, κρίκους, δοκό, σκυταλοδρομία, σουτ ακριβείας ποδοσφαίρου, Targeting με στεφάνια. Στο τέλος του προγράμματος, δόθηκαν στα παιδιά τα αναμνηστικά διπλώματα συμμετοχής τους!

Δείτε επίσης

Τα παιδιά συνεχίζουν να φυτεύουν!

Τα παιδιά των τμημάτων Α2 & Β1, μαζί με τους/τις εκπαιδευτικούς τους, συνέχισαν να φυτεύουν …