Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Δόντια Καθαρά – Δόντια Γερά & Λαμπερά!

Δόντια Καθαρά – Δόντια Γερά & Λαμπερά!

Την Τρίτη 26 Μαρτίου, τα παιδιά της Α΄ και Β΄ τάξης του σχολείου μας συμμετείχαν σε προγραμματισμένη εκπαιδευτική δράση οδοντικής φροντίδας. Παρέλαβαν τις πολύχρωμες οδοντόβουρτσές τους, σε ατομικές συσκευασίες, και με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών των τμημάτων εξασκήθηκαν στις σωστές τεχνικές καθαρισμού των δοντιών τους. Το προαύλιο του σχολείου μας γέμισε με λαμπερά χαμόγελα και τα παιδιά έμαθαν το πόσο σημαντικό είναι να φροντίζουμε τα δόντια μας από μικρή ηλικία.

Ας συνεχίσουμε να πραγματοποιούμε τις σωστές τεχνικές καθαρισμού, δίνοντας προσοχή στην καθημερινή ρουτίνα φροντίδας των δοντιών μας, για να διατηρήσουμε ένα όμορφο και υγιές χαμόγελο! Συγχαρητήρια για την όμορφη δράση, στις εκπαιδευτικούς των Α΄ & Β΄ τάξεων, κ. Μουρτζάκη Μαρία, κ. Φιλιππάκη Μαριαρένα, κ. Φιλιππάκη Άννα, κ. Ρογδάκη Μαίρη, κ. Σαϊτάκη Δέσποινα, κ. Μαθιουδάκη Μαρία, καθώς και στη σχολική νοσηλεύτρια κ. Τσεργούλα Εύα.

Δείτε επίσης

Τα παιδιά συνεχίζουν να φυτεύουν!

Τα παιδιά των τμημάτων Α2 & Β1, μαζί με τους/τις εκπαιδευτικούς τους, συνέχισαν να φυτεύουν …