Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Χελιδονίσματα

Χελιδονίσματα

Η άνοιξη έφτασε και γέμισε με χρώματα και όμορφες φωνές το σχολείο μας. Τα παιδιά της Α΄ τάξης γεμάτα ενθουσιασμό και ανυπομονησία, υποδέχθηκαν με χαρούμενα τραγούδια την εποχή της αναζωογόνησης και της αναβίωσης. Υψώνοντας τη φωνή τους και χαμογελώντας, αναπνέουν τη φρεσκάδα και τη ζωντάνια της άνοιξης. Οι φωνές τους κυμαίνονται στον αέρα και φέρνουν χαρά και αισιοδοξία σε όλους εμάς. Ευχαριστούμε θερμά την εκπαιδευτικό μουσικής αγωγής κ. Φιωτάκη Ιωάννα, για τον εμπνευσμένο τρόπο με τον οποίο μεταδίδει την αγάπη για τη μουσική στους μαθητές μας, βοηθώντας έτσι να δημιουργήσουμε ένα αξέχαστο καλωσόρισμα της άνοιξης. Ας ευχηθούμε να φέρει περισσότερη αισιοδοξία και χαρά σε κάθε γωνιά του κόσμου μας. Καλωσήρθες, Άνοιξη!

Δείτε επίσης

Τα πρωτάκια μας φυτεύουν!

Την Παρασκευή 12 Απριλίου τα πρωτάκια του Α1 τμήματος, με τις εκπαιδευτικούς κ. Μουρτζάκη Μαρία …