Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Ανταλλαγή Χριστουγεννιάτικων Στολιδιών Μέρος 2ο

Ανταλλαγή Χριστουγεννιάτικων Στολιδιών Μέρος 2ο

Με μεγάλο ενθουσιασμό ξεκινήσαμε από τα μέσα του Νοέμβρη να συγκεντρώνουμε στο σχολείο μας τα πακέτα που άρχισαν να καταφτάνουν από διάφορα σχολεία σε όλη την Ευρώπη, με τα οποία συμμετέχουμε από κοινού στο project “Ανταλλαγή χριστουγεννιάτικων στολιδιών” (The European Christmas Tree Decoration Exchange). Τα πολυπόθητα πακέτα ήταν γεμάτα Χριστουγεννιάτικα στολίδια, κάρτες και ευχές για τη νέα χρονιά, καθώς και πληροφορίες για τα ήθη και τα έθιμα των Χριστουγέννων σε κάθε χώρα.

Την Παρασκευή 1 Δεκεμβρίου 2023 στήσαμε το Χριστουγεννιάτικο δέντρο μας στην είσοδο του σχολείου και μαζί με τα παιδιά, αρχίσαμε με μεγάλη χαρά να κρεμάμε τα στολίδια και να διαβάζουμε τις κάρτες των φίλων μας από όλες τις γωνιές της Ευρώπης. Αναμένουμε μερικά πακέτα ακόμα, για να μπορέσουμε να ολοκληρώσουμε το στολισμό του δικού μας Ευρωπαϊκού Χριστουγεννιάτικου δέντρου! Μείνετε συντονισμένοι!!!

Δείτε επίσης

Τα παιδιά συνεχίζουν να φυτεύουν!

Τα παιδιά των τμημάτων Α2 & Β1, μαζί με τους/τις εκπαιδευτικούς τους, συνέχισαν να φυτεύουν …