Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Τσάντα στο σχολείο

Τσάντα στο σχολείο

Συνεχίζεται και αυτή τη σχολική χρονιά η υλοποίηση της δράσης “Η τσάντα στο σχολείο” σύμφωνα με τη σχετική εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων. Η δράση αυτή στοχεύει στην ενίσχυση του ποιοτικού χρόνου των παιδιών με τις οικογένειές τους και παράλληλα διευρύνει τις δυνατότητες ενασχόλησής τους με δραστηριότητες που άπτονται των προσωπικών τους ενδιαφερόντων, συμβάλλοντας έτσι όχι μόνον στην γνωστική, αλλά και στην συναισθηματική και κοινωνική τους ανάπτυξη.

Έτσι ο Σύλλογος διδασκόντων του σχολείου μας, εφαρμόζοντας την εγκύκλιο του Υπουργείου, σας ενημερώνει ότι η σχολική τσάντα θα παραμένει στο σχολείο από την Παρασκευή ως τη Δευτέρα το πρώτο και το τρίτο Σαββατοκύριακο κάθε μήνα.

Δείτε επίσης

Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου

Την Τρίτη 2 Απριλίου, στα πλαίσια του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού Βιβλίου, είχαμε την …