Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Συλλογή ειδών για τους σεισμόπληκτους

Συλλογή ειδών για τους σεισμόπληκτους

Έχουν ήδη συγκεντρωθεί πολλά είδη πρώτης ανάγκης για τους συνανθρώπους μας στο Αρκαλοχώρι, όπως τρόφιμα και ρούχα ύστερα από την ισχυρή σεισμική δόνηση τη Δευτέρα 27/9.
Κατόπιν επικοινωνίας μαζί τους, αυτό που μας είπαν ότι χρειάζονται είναι είδη δημιουργικής απασχόλησης για τα παιδιά. Επιτραπέζια και άλλα παιχνίδια, μπλοκ ζωγραφικής, πλαστελίνες, χρώματα, βιβλία κλπ καθώς επίσης μωρομάντιλα.
Την Παρασκευή 1/10 τα συγκεντρώσαμε στο χώρο του σχολείου μας και την επόμενη μέρα εκπαιδευτικοί μας ανέλαβαν να τα παραδώσουν.
Θέλουμε να ευχαριστήσουμε από καρδιάς όλους εσάς για την άμεση ανταπόκριση και την πολύτιμη προσφορά σας!

Δείτε επίσης

Επέτειος 28ης Οκτωβρίου

Σήμερα το πρωί, παραμονή της επετείου της 28ης Οκτωβρίου, οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης ετοίμασαν …