Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Μουσική στο Ε1 και Ε2

Μουσική στο Ε1 και Ε2

Στο μάθημα της Μουσικής τα παιδιά συζήτησαν, έγραψαν, ζωγράφισαν και παρουσίασαν στην τάξη τι σημαίνει η μουσική για τον καθένα. Μέσα από τη συζήτηση γεννήθηκε η ιδέα να καλέσουν στο σχολείο τον κ. Μαλλιωτάκη, το μπαμπά του Βασίλη, για να παίξει λύρα.

Έτσι λοιπόν την Τετάρτη 24 Νοεμβρίου μαζεύτηκαν στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων και μαζί με τους μουσικούς συζήτησαν για τη λύρα, την ιστορία της και τα υλικά από τα οποία είναι φτιαγμένη. Τέλος, δάσκαλοι και παιδιά απόλαυσαν την Κρητική μουσική!

Ευχαριστούμε τους μουσικούς που μας επισκέφτηκαν και τους αφήνουμε ανοικτή την πρόσκληση να ξανάρθουν.

Δείτε επίσης

Εγγραφές στην Α’ Δημοτικού για το σχολικό έτος 2022-23

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες Σας ανακοινώνουμε ότι οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/μαθητριών που φοιτούν για …