Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Εγγραφή μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Εγγραφή μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με νέες οδηγίες που δόθηκαν από το Υπουργείο Παιδείας για την εξ’ αποστάσεως εκπαίδευση, πρέπει να εγγράψετε τα παιδιά σας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο μέχρι τις 06/04/2020. Η εγγραφή των μαθητών γίνεται από τους γονείς/κηδεμόνες τους. Θα χρειαστείτε τον αριθμό μητρώου των παιδιών, ο οποίος αναγράφεται στους τίτλους προόδου που δόθηκαν το Α’ τρίμηνο. Οι γονείς των μαθητών Α’ και Β’ τάξης μπορούν να επικοινωνήσουν στο τηλέφωνο του σχολείου για να πληροφορηθούν τον αριθμό μητρώου ή μέσω e-mail.

Διευκρίνηση: Ο αριθμός μητρώου είναι τριψήφιος. Στους τίτλους προόδου αναγράφεται 5- και μετά ο αριθμός μητρώου. Στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο γράφετε μόνο το τριψήφιο.

Θα βρείτε αναλυτικές οδηγίες στο σύνδεσμο που ακολουθεί.

Οδηγίες για εγγραφή στο ΠΣΔ

Δείτε επίσης

Τα πρωτάκια μας φυτεύουν!

Την Παρασκευή 12 Απριλίου τα πρωτάκια του Α1 τμήματος, με τις εκπαιδευτικούς κ. Μουρτζάκη Μαρία …