Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Αγώνες Αθλοπαιδείας Χειροσφαίρισης Δημοτικών Σχολείων

Αγώνες Αθλοπαιδείας Χειροσφαίρισης Δημοτικών Σχολείων

Την Τετάρτη 26 Απριλίου πραγματοποιήθηκαν στα Δύο Αοράκια οι Αγώνες Αθλοπαιδείας Χειροσφαίρισης (χάντμπολ) Δημοτικών Σχολείων. Το σχολείο μας συμμετείχε στους αγώνες με μία ομάδα 9 αγοριών από την Ε’ και την ΣΤ’ τάξη, τα οποία συνόδευσαν οι δάσκαλοί τους. Θέλουμε να συγχαρούμε τους μαθητές μας για τη νίκη που πέτυχαν, αλλά κυρίως για την εξαιρετική εμφάνισή τους! Οι σχολικοί αγώνες Αθλοπαιδείας πρωτίστως στοχεύουν στη χαρά της συμμετοχής των μαθητών και στη βιωματική προώθηση της δια βίου άθλησης, του φίλαθλου πνεύματος και του σεβασμού του αντιπάλου.

Μπράβο στα παιδιά!

Δείτε επίσης

Τα πρωτάκια μας φυτεύουν!

Την Παρασκευή 12 Απριλίου τα πρωτάκια του Α1 τμήματος, με τις εκπαιδευτικούς κ. Μουρτζάκη Μαρία …