Αρχική / Νέα-Ανακοινώσεις / Αγιασμός 2021-2022

Αγιασμός 2021-2022

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες της σχολικής μας μονάδας ότι ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στις 8:30 π.μ.
Ώρα προσέλευσης των μαθητών 8:15-8:30 π.μ.
Οι μαθητές της Α’ Τάξης θα εισέρχονται από την είσοδο επί της Ανδρέα Μηλιώτη (σιδερένια πόρτα) και θα συνοδεύονται από έναν γονέα/κηδεμόνα. Κατά τη διάρκεια του Αγιασμού θα παραμείνουν στην αυλή του σχολείου.
Οι υπόλοιποι μαθητές θα εισέρχονται χωρίς συνοδεία γονέων/κηδεμόνων και θα καθοδηγούνται στις αίθουσες των τμημάτων τους, όπου θα τους περιμένουν οι δάσκαλοί τους.
Οι μαθητές όλων των τάξεων και οι γονείς συνοδοί της Α’ Τάξης πρέπει να φορούν μάσκα και να φέρουν μαζί τους την δήλωση αρνητικού αποτελέσματος self-test. Δεν χρειάζεται να κρατούν τσάντες, καθώς τα βιβλία θα δοθούν τις επόμενες μέρες.
Μετά τη λήξη του Αγιασμού οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 9:00 και θα δοθούν αναλυτικές οδηγίες για το πρόγραμμα της υπόλοιπης εβδομάδας.
Καλή σχολική χρονιά!!!

Δείτε επίσης

Χελιδονίσματα

Η άνοιξη έφτασε και γέμισε με χρώματα και όμορφες φωνές το σχολείο μας. Τα παιδιά …